*******3-10 yaş grubu çocukları İngilizce konuşmaya hazırlar*******

Derslere Giriş ve Başlangıç Talimatı

Değerli Öğrencimiz,

Saygıdeğer Anne Babalar,

Pumkin İngilizce öğretim platformuna ilk defa giriş yapıyorsanız, giriş yapmadan önce aşağıdaki logonun altında bulunan talimatları okumanızı tafsiye ediyoruz. Sonrasında aşağıdaki logoya tıklayarak platforma giriş yapabilir ve talimatlar doğrultusunda derslere başlayabilirsiniz. Daha sonra bu sayfaya gelmenize gerek yok, ana sayfada bulunan logoya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

pumkin Derslere giriş

Derslere giriş ve Kullanım Talimatı

Pumkin Online English Learning for Children programına üye olduğunuz için sizi kutlar ve öğrencimize İngilizce öğreniminde başarılar dileriz.

Program tüm tarayıcılarda çalışmakta. Biz Google Chrom’u tavsiye ediyoruz.

Sisteme  tablet veya telefonla da giriş yapmak mümkün. Android telefonlar için Google Play Store’dan, IPhone telefonlar için AppStore‘dan  ücretsiz Photon Browser ve Player veya benzeri Flash çalıştıran bir program indirilebilir ve Pumkin platformuna girişler bu tarayıcı ile yapılabilir.  (Photon Browser Tablet veya Cep telefonuna yüklendikten sonra üstte bulunan  işareti tıklanarak Flash çalıştırılmalı ve sisteme giriş oradan yapılmalıdır.)

Programa giriş yapmak için yukarıdaki logoya tıklayabilirsiniz. Açılan sayfa sağ üst köşede yeşil zeminde bulunan “Giriş” yazısına tıklayın ve devamında e-mail yazısının altındaki alana size verilen Kullanıcı adını, Şifre yazısının altındaki boşluğa da Şifrenizi yazdıktan sonra altta mavi zeminde bulunan ‘’Giriş’’ yazısına tıklayarak derslere başlayabilirsiniz.

1. Derslere başlamadan önce profilinizi oluşturun. User name yazısının altındaki boşluğa kendi adınızı veya Programda gözükmesini istediğiniz bir isim girebilirsiniz.(çiçek adı, sevdiğiniz karakterin adı vs.)

2. Kayıt ve Devam tıkladıktan sonra, Program sizi ilk günün aktivitesine yönlendirecek ve kırmızı okla gösterecektir. Tıkladığınızda günün ilk aktivitesi açılacak. Her aktivite tamamlandığında o dersin yumurtası biraz daha çatlayacak. Ders sonunda yumurtadadan hayvanınızın çıkması için tüm aktiviteleri tamamlamanız gerekmektedir.

3. Aktiviteyi tamamladıktan sonra, oyun oynama ve puan kazanma zamanı. Oyun bittikten sonra bir sonraki aktiviteye geçebilirsiniz.

4. Elde ettiğiniz puanları haritanın altında görebilirsiniz. Biriktirdiğiniz puanlar ile Animal shop’ta bulunan hayvanlardan alabilir ve kendi albümünüzü (Animal Book) oluşturabilirsiniz. Sağ altta bulunan Animal Shop sahibinin resmine tıklayarak Animal Shop’a gidip puanınız yettiği kadar arzu ettiğiniz hayvanı alabilir ve koleksiyonunuza katabilirsiniz. Hayvanınızı aldıktan sonra alt köşede bulunan kitap resmine tıklayarak aktivitelere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

5. Pumkin Online English Dünya Bankası desteğiyle hazırlanmış bilimsel bir İngilizce öğretim platformudur. Bir kelime veya kalıp cümle en az 7-10 defa değişik aktivitelerde görülmekte, duyulmakta ve kullanılmaktadır. Onun için ilk aktivitede karşınıza çıktığında öğrenemezseniz, kaygılanmayın. Daha sonra bir çok defa karşınıza çıkacaktır. Önemli olan her ders sonunda “Günlük Raporlar”da yer alan ve aşağıda bahsettiğimiz telaffuz çalışması yaptırılması gereken hedef kelimelerdir.

6. Programda Veliler için özel bir bölüm mevcuttur. Veliler çocuğunun öğrenmesi gereken kelime ve kalıp cümlelerin öğrenildiğini gözlemleyebilmektedirler. Bunun için bu yazının altında bulunan ‘’Veli Kullanım Kılavuzu”nu indirmeleri, okumalarını, takip etmelerini ve her dersin sonunda bulunan telaffuz çalışmalarını muhakkak çocuklarına yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Günlük İngilizcenin ortalama 850 kelime ile konuşulduğunu düşünürsek, bu yaşta öğrenilen kelime ve kalıp cümleler, konuşma ve konuşulanı anında algılamaya yönelik oluşturulan kalıcı altyapı çocukların ileride İngilizceyi akıcı olarak konuşmalarını sağlamaktadır.

7. Çocukların zorlanacağını düşündüğümüz bazı aktivitelere yönelik “Öğrenci Kullanım Kılavuzu”nu hazırlamış bulunmaktayız. (Bu yazının altında bulunan link’e tıklayarak indirebilirsiniz.)

8. Dünya Bankası tarafından yapılan bir araştırma, Avrupa dillerini konuşmayan ülke insanlarının (ülkemiz gibi), yetişkin olarak İngilizceyi akıcı konuşmaları için, konuşma ve konuşulanı anlamaya yönelik altyapının küçük yaşta oluşturulması gerektiğini göstermektedir. (Yaş ne kadar ilerlerse, konuşmak o kadar zorlaşmaktadır.) Pumkin Online English bunlar göz önüne alınarak Dünya Bankası desteğiyle hazırlanmış Dünyanın ileri gelen İngilizce öğretim servisidir. Amaç, Avrupa dillerini konuşan çocukların İngilizce öğrenmeye başladıklarında ana dillerinde bulunan konuşma ve konuşulanı anlamaya yönelik doğal altyapının, edinim yoluyla çocuklarımızda oluşturulmasıdır. Bu altyapıya kalıcı olarak kavuşan çocuklar, sadece ileri İngilizce değil, Fransızca ve İspanyolca gibi diğer Avrupa dillerini de öğrenirken daha hızlı özümsemekte ve daha çabuk konuşmaktadırlar. Çocuklar öğrendiklerini hemen telaffuz etme eğiliminde oldukları için, pratik yapmakta zorlanmamakta, hatta yabancı dil konuşmada insanımızda çok yaygın görülen utangaçlık sorununu da ileride yaşamamaktadırlar.

9. Herhangi bir sorunuz olduğunda, ana sayfada bulunan “Sorularınız” bölümüne yazabilir veya iş saatlerinde o bölümün altındaki telefonu arayarak destek alabilirsiniz.

>Başarılar Dileriz

Pumkin Online English Destek ekibi

Veli Kullanım Kılavuzunu indirmek için Tıklayınız.

Öğrenci Kullanım Kılavuzunu indirmek için Tıklayınız.Etiket Bulutu